Ojciec chorego chłopca pisze poruszający apel do innych rodziców. Nie chce, by jego syn ponownie usłyszał, że jest ”potworem”.
Średnia 4.5 (90%) 2 głosy(ów)

Jackson Bezzant jest chory i z tego powodu rówieśnicy śmieją się i znęcają nad nim. Nawet przechodnie na ulicy, dorośli ludzie, którzy powinni już dawno wiedzieć co znaczy tolerancja i szacunek, nie szczędzą przykrych komentarzy.

Dan Bezzant, ojciec chłopca, nie może patrzeć na cierpienie swojego dziecka. Pęka mu serce, kiedy jego syn mówi o swoim bólu.
opowiastki

Mały Jackson ma tylko 7 lat

Mały Jackson ma tylko 7 lat, ale już wie, jak strasznie trudne potrafi być życie. Szczęśliwie dzieciństwo zabrała mu rzadka choroba-zespół Treachers Collins, która powoduje deformację twarzy.

Jego cierpienie nie jest ograniczone tylko do dolegliwości fizycznych. Duże gorsze w tym przypadku są ciągłe obelgi, śmiech za plecami, a nawet prosto w oczy.
Nikt przecież nie zasługuje na takie traktowanie, a zwłaszcza dziecko, które ma słabszą psychikę i cierpi kilkukrotnie mocniej.

7-latek niejednokrotnie słyszał już, że jest ”potworem” i ”dziwolągiem”. Brak akceptacji sprawił, iż zamknął się w sobie, a co najgorsze pojawiły się myśli samobójcze. Dziecko, które chce odebrać sobie życie. Czy może być coś bardziej wstrząsającego?

opowiastki

Jackson powiedział, że nie chce dłużej żyć

”Jackson powiedział, że nie chce dłużej żyć, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy wspominał o tym kilkukrotnie. Jego słowa złamały mi serce. Nie zasłużył na złe traktowanie. Nikt nie powinien się tak czuć ze względu na to, że jest inny od reszty.”-mówi Dan.

W odniesieniu do całej sytuacji, ojciec postanowił opublikować post na Facebooku prosząc ludzi, by uczyli swoje dzieci empatii i szacunku wobec innych.

Moje serce jest złamane

„Moje serce jest złamane, a moja dusza czuje się jak wyrwana z piersi. Dlaczego mój syn Jackson musi znosić poniżanie i te ignoranckie komentarze każdego dnia? Twierdzą, że jest potworem. Często dzieje się to w szkole. On mówił o samobójstwie i nie ma nawet ośmiu lat!
Mówi, że nie ma przyjaciół i wszyscy go nienawidzą. Proszę Cię o coś: wyobraź sobie na chwilę, że Jackson jest Twoim synem. Może zrozumiesz, jak to jest słyszeć takie słowa. Proszę poświęć chwilę i wyedukuj swoje dzieci. Opowiedz im o współczuciu i miłości do bliźniego. Jackson cierpi na zespół Treacher Collins. Możesz wyszukać Google, co to jest. On przeszedł już wiele operacji, a kolejne jeszcze przed nim. Udostępnij tę wiadomość. To się nie powinno wydarzyć nikomu.”
opowiastki
Bezzant wyjaśnia też, że szkoła Jacksona dobrze zapobiega prześladowaniu, a on nie obwinia dyrekcji i nauczycieli za to, co się dzieje.

Mówi, że to rodzice powinni uczyć dzieci podstawowych zachowań i odruchów.

Wyrozumiałości, współczucia i tego, że wszyscy są równi, niezależnie od tego, jak wyglądają.

Słowa Dan’a odbiły się szerokim echem wśród internautów.
„Kilku rodziców skontaktowało się ze mną i powiedziało, że ich dzieci chcą zaprzyjaźnić się z Jacksonem. To całkiem surrealistyczne.”

opowiastki
„Nie przypuszczałem, że post na Facebooku przyniesie tak dużo. Mam tylko nadzieję, że pomógł. Jackson może nie wygląda jak Twoje ”normalne dziecko”, ale jest dobrym chłopcem i ma ogromne serce. To jest ważne.”-dodaje.

Źródło: eastidahonews.com

Zobacz także – Ten chłopiec mógł wybrać jakiekolwiek zwierzę ze schroniska. Jednak jego decyzja zaskoczyła wszystkich! oraz Emerytowana nauczycielka mocno o dzisiejszych rodzicach. ”To oni są problemem!”


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019