Przez 8 lat jej partner nie zdecydował się na ślub. Pozwała go za to do sądu!
Oceń ten post

Pewna kobieta podjęła ekstremalne kroki po tym, jak jej chłopak nie dotrzymał obietnicy, że ją poślubi.

26-letnia Gertrude Ngoma z Ndola w Zambii wszczęła postępowanie sądowe przeciwko swojemu chłopakowi Herbertowi Salaliki (28 lat), ojcu jej dziecka, który, jak twierdzi, obiecał ją poślubić i nie dotrzymał słowa.1

Narzeczona pozwała go do sądu, aby zażądać od niego zarysowania swoich planów na przyszłość po tym, jak zmęczyła się czekaniem, a także zwątpiła w jego lojalność, kiedy przyłapała go na wysyłaniu SMS-ów do innej kobiety.

„Nigdy nie był poważny, dlatego pozwałam go do sądu, ponieważ zasługuję na to, by znać dalszą drogę i naszą przyszłość” – powiedziała.

W swojej obronie Salaliki powiedział, że chce poślubić Ngomę, ale nie może sobie na to pozwolić ze względów finansowych oraz stwierdził, że od jakiegoś czasu partnerka nie poświęca mu wystarczającej uwagi.2

W odwecie kobieta wyznała sądowi, iż uważa, że ​​28-letni Herbert nie traktuje ich związku poważnie, mimo że już zapłacił posag.

W Zambii tradycyjnie mężczyźni płacą lobolę rodzinie swojej narzeczonej jako znak, że zaopiekują się żoną.
Pomimo zapłaty, para nigdy nie mieszkała razem, mimo że mają wspólne dziecko.

Herbert bronił swojej decyzji, mówiąc, że nie jest wystarczająco stabilny finansowo, aby pozwolić sobie na ślub.
Powiedział również, że nie chce się ożenić, obwiniając Gertrudę za to, że nie poświęciła mu uwagi, na którą uważał, że zasługiwał.

Cała sprawa nie doczekała się jednak jednoznacznego postanowienia sądu. Sędzia polecił poróżnionej parze, aby rozwiązała konflikt między sobą.


loading...
loading...


Aktualizacja: 11 stycznia 2021