10 rzeczy, które psy poprawiają w Twoim życiu. Czas odwiedzić schronisko!
Średnia 5 (100%) 10 głosy(ów)

Psy są towarzyszami ludzi od kilku tysięcy lat. Jednym z pierwszych zadań czworonożnych przyjaciół było, między innymi, wsparcie w polowaniu lub strzeżeniu stad bydła. Z biegiem czasu zwierzęta te ”awansowały” do innych zadań – na przykład jako psy ratownicze lub terapeutyczne.

W dzisiejszych czasach wiele psów cieszy się swoim istnieniem głównie jako psy rodzinne, które nie mają żadnych specjalnych obowiązków. Jednak nie oznacza to, że są one po prostu czystą dekoracją. Czworonogi poprawiają życie swoich właścicieli na wiele sposobów, co pokazuje dziesięć poniższych punktów:

  1. Psy obniżają ciśnienie krwiPsy1

Badanie przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych sugeruje, że sama obecność psa może obniżyć ciśnienie krwi. Jeśli więc masz już podwyższone ciśnienie krwi, może oprócz leków powinieneś przygarnąć ze schroniska przyjaciela na całe życie.

2. Czworonogi pomagają w utracie wagiPsy2

Łatwe do wytłumaczenia: te zwierzaki są na ogół doskonałymi partnerami jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne. Po prostu regularne długie spacery ułatwiają spalanie kalorii, których nie należy lekceważyć.

3. Psy poprawiają nastrójPsy3

Psy sprawiają, że ich właściciele są szczęśliwi, ponieważ stymulują produkcję hormonów szczęścia- takich jak endorfiny, dopaminy i oksytocyny. Wystarczy przytulenie lub głaskanie psa, aby poprawić nastrój.

4. Właściciele psów śpią lepiejPsy4

Badania pokazują, że wielu właścicieli psów może spać lepiej i dłużej, jeśli ich czworonożni przyjaciele pozostają w tym samym łóżku. Niektórzy ludzie nie tylko zasypiają szybciej, ale także budzą się szczęśliwsi i bardziej wypoczęci.

5. Czworonogi zmniejszają ryzyko udaruPsy5

Niższe ciśnienie krwi i mniejszy stres zmniejszają również ryzyko udaru lub ataku serca u właściciela psa. Ponadto psy zabiegają o spacery i ćwiczenia, co ma kolejny pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, a tym samym zapobiega temu ryzyku.

6. Właściciele psów mają niższy poziom cholesteroluPsy6

Kilka badań pokazuje, że właściciele psów mają średnio niższy poziom cholesterolu. Dlaczego tak jest, nie można w pełni wyjaśnić. Prawdopodobnie dzieje się tak, ponieważ właściciele psów muszą poruszać się częściej ze względu na swoich wiernych czworonożnych przyjaciół.

7. Psy mogą ustabilizować stan psychiczny swojego panaPsy7

Osoby z poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym twierdzą, że zwierzęta mają pozytywny wpływ na ich nastrój, zmniejszają depresję i niepokój. Ponadto, psy sprawiają że nigdy nie można całkowicie zamknąć się we własnym domu. Czasami spacer na świeżym powietrzu może pomóc Ci myśleć inaczej.

8. Psy pomagają lepiej znosić bólPsy8

Często zdarza się, że te zwierzaki pomagają ludziom w łagodzeniu bólu i zrelaksowaniu się.

9. Psy pomagają nawiązać nowe znajomościPsy9

Spacery z psami sprawiają, że wielu ludzi spotyka się po drodze, co może prowadzić do nawiązania przyjaźni lub nawet… miłości!

10. Czworonogi zmniejszają ryzyko alergiiPsy10

Kiedy dzieci wchodzą w kontakt ze zwierzętami we wczesnym wieku, ich układ odpornościowy zostaje wzmocniony. W rezultacie zmniejsza się również prawdopodobieństwo wystąpienia alergii.

Cóż, jeśli to za mało, to dobry powód, by adoptować psa! Niewątpliwie udowodni on, że jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Zobacz także – Pies chroni zaginione dziecko w lesie przez 2 dni. AKT WIERNOŚCI!


loading...
loading...


Aktualizacja: 15 listopada 2018