62-latek złożył swoim wnukom pewną obietnicę. Przejechał konno 550 kilometrów i dotrzymał słowa!
Średnia 2.8 (55%) 16 głosy(ów)

Hans Watzl mieszka w niemieckim Abenbergu i jest dumnym właścicielem dwóch islandzkich koni: Solfari i Flugi. 62-latek ma też dwoje wnuków, Hannes i Esther, którzy również są wielkimi miłośnikami tych pięknych, majestatycznych zwierząt. Niestety, dzieci mieszkają 550 km od dziadka i nie mają zbyt często okazji spędzania czasu z końmi. Aby jednak trochę pocieszyć tę dwójkę, Hans obiecał im, że któregoś dnia odbierze ich ze szkoły w towarzystwie Solfari i Flugi.
I nie uwierzycie, ale dotrzymał słowa!

Mężczyzna uwielbia konne wycieczki, ale tak długa podróż była dla niego premierą. Przez prawie pół roku planował trasę, przedtem uzyskując zgodę szkoły, aby konie mogły wejść na teren placówki. Kilka miesięcy przez wyprawą zaczął przygotowywać Solfari i Flugi na długą przejażdżkę.

Spał zazwyczaj w gospodarstwach lub tam, gdzie wpuszczono razem z nim jego zwierzęta.
opowiastki

Starał się pokonywać odległość od 17 do 35 kilometrów dziennie. Po drodze używał mapy i urządzenia GPS. Co dwie godziny odpoczywał, więc konie miały okazję jeść i pić, a co sześć dni robił dzień wolny od trudnej podróży.

Tak więc Hans Watzl – pomimo upału, wiatru i deszczu – pokonał 550 kilometrów w ciągu 23 dni.
opowiastki
Na miejscu został przyjęty bardzo ciepło i serdecznie. Przywitały go nie tylko dzieci i nauczyciele, ale także dziennikarze radia i telewizji, chcąc przeprowadzić wywiad o wyjątkowej podróży.

Konie oczywiście nie zostały pominięte: otrzymały liczne smakołyki, w tym jabłka i marchewki, ponieważ tak samo jak ich właściciel, spisały się na medal!
Hans

Mężczyzna spełnił obietnicę daną wnukom, które nie posiadały się z radości na widok dziadka i ukochanych koni.

Brawa dla Hansa za odwagę! Nie każdy zdecydowałby się na tak wielki krok!

Źródło: rp-online.de waz.de bild.de

Zobacz także – Chcesz być szczęśliwy? Unikaj tych 30 punktów!

oraz Syndrom martwych pośladków to problem, który może dopaść i Ciebie! Sprawdź, co robić, by temu zaradzić!


loading...
loading...


Aktualizacja: 21 kwietnia 2019