Ta szkoła uczy chłopców zajęć domowych. To inicjatywa przeciwko nierówności płci.
Średnia 3.5 (70%) 8 głosy(ów)

Prasowanie, sprzątanie i gotowanie to podstawowe czynności, których większość ludzi uczy się w domu.
Jest jednak pewna szkoła, która oferuje naukę wszystkich tych zadań. Wbrew pozorom uczęszczają do niej zwłaszcza chłopcy. Hiszpańska szkoła ma na celu pokazanie równości płci.
Jesteśmy zainteresowani każdym szczegółem tej inicjatywy i postanowiliśmy podzielić się nią, aby zmotywować inne instytucje do jej praktykowania.

Prace domowe bez względu na płećpłci1

W 2018 r. szkoła mieszcząca się w mieście Vigo, ogłosiła, że ​​będzie prowadzić lekcje z zakresu ekonomiki domu. Podczas tych lekcji uczniowie płci męskiej uczeni są wykonywania zadań takich jak prasowanie, szycie, gotowanie i inne czynności manualne, takie jak stolarstwo, murarstwo, hydraulika i elektryka.

Nauczyciele i rodzice współpracują ze sobąpłci2

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez nauczycieli i przedstawicieli kampusu szkolnego, a także niektórych ojców samych uczniów.

Obowiązki domowe nie tylko dla kobietpłci3

Gabriel Bravo, koordynator tego przedsięwzięcia, powiedział „Wydawało się, że naszym uczniom bardzo przyda się ta wiedza, aby w momencie, gdy stworzą własną rodzinę, byli zaangażowani w prace domowe i wiedzieli, że sprzątanie, zmywanie naczyń i prasowanie nie należy tylko do obowiązków kobiety. Pozwoli im to uświadomić sobie wiele spraw i nauczyć się radzić sobie w domu. ”

Empatia w dążeniu do równości płcipłci4

Pomysł narodził się, gdy administracja szkolna szukała sposobów promowania kryteriów równości płci dla swoich uczniów. Projekt został następnie przekazany rodzicom i uczniom. Rodzicom bardzo spodobała się ta idea i szybko zaakceptowali ten pomysł, podczas gdy uczniowie czuli się nieswojo, kiedy usłyszeli o szyciu i prasowaniu.

Łamanie stereotypówpłci5

Jednak w momencie, gdy zaczęli wykonywać zadania, ich opór zniknął, a chęć nauki była mocno zauważalna. Uczniowie bardzo angażowali się w lekcje.

Lekcja życia, której nigdy nie zapomniszpłci6

”Dla niektórych był to pierwszy raz, kiedy trzymali żelazko. Było to zabawne i pouczające jednocześnie, jesteśmy zaskoczeni, a rodzice są bardzo szczęśliwi” – powiedział Bravo podczas wywiadu.

Co myślisz o tej inicjatywie? Czy znasz inną szkołę, w której realizowane są podobne zajęcia? Poinformuj nas o swoich przemyśleniach w sekcji komentarzy.

Zobacz także – Włożyła swoją 14 miesięczną córkę do rozgrzanego piekarnika. Dziecko prawie spłonęło żywcem!


loading...
loading...


Aktualizacja: 21 maja 2019